Komunikaty do rodziców

04 czerwca, 2019

Komunikat 1:

5 czerwca Twoje lokalne działanie będzie mieć globalne znaczenie.

Rozpoczęła się kolejna edycja kampanii Zielona wstążka #DlaPlanety, której hasłem w tym roku jest walka z zanieczyszczeniami powietrza #BeatAirPollution.  Jej kulminacja nastąpi 5 czerwca – w Światowy Dzień Środowiska. Jak co roku – weźmie w nim udział ponad sto krajów i miliony ludzi. Będą oni zobowiązywać się do podejmowania działań redukujących zanieczyszczenie powietrza i poszerzać swoją wiedzę o wyzwaniach ekologicznych. Dołączysz do nich?

àOdwiedź stronę www.DlaPlanety.pl

àPodejmij EKOpostanowienie– można je składać na stronie kampanii: http://www.dlaplanety.pl/moje-ekopostanowienie

àPrzypnij zieloną wstążkę- to znak zaangażowania w akcję, można to zrobić także wirtualnie, w mediach społecznościowych przy pomocy nakładki na zdjęcie profilowe

Zachęcamy do śledzenia kampanii – wspólnymi siłami działamy #DlaPlanety!

 

W ramach powyższej akcji JUŻ JUTRO W ŚRODĘ 5 CZERWCA można np. ubrać się na zielono lub przypiąć zieloną wstążkę, przygotować transparent i wyeksponować przed placówką- pełna dowolność. Będę bardzo wdzięczna za jakąkolwiek inicjatywę podjętą w tym dniu oraz o przesłanie zdjęć na adres a.kustarz@szamotuly.pl

 

 

Komunikat 2:

 

Antek Smorawski cierpi na zespół Dandy-Walkera (nieuleczalna choroba układu nerwowego), astmę oskrzelową, kamicę nerkową. Ma torbiel w mózgu, której nie można usunąć.

Jest osoba, która postanowiła wesprzeć Antka i jego rodzinę w zupełnie niecodzienny sposób.

To Radosław Spychała, ultramaratończyk, który podjął się wyzwania, by przebiec 900km w 10 dni. Przemierzy całą Polskę, od Zakopanego do Świnoujścia. Na trasie biegu znajdzie się również nasze miasto Szamotuły. Radosław wystartował w poniedziałek 3 czerwca spod Gubałówki, a w Szamotułach spodziewać się go możemy w piątek 7 czerwca. Przebiegnie przez Gałowo, a następnie przemierzy ulice: Wojska Polskiego, Dworcową, Rynek, Braci Czeskich, Plac Sienkiewicza, Aleję I-go Maja i Ostrorogską, skąd pobiegnie w stronę swojej rodzinnej gminy.

Zatem trasę już znamy. Godzinę dotarcia Radka do Szamotuł poznamy dopiero w piątek (raczej godziny popołudniowe). Będziemy na bieżąco informowani. Zachęcamy do śledzenia profilu „Antkowy świat i marzenia” na facebooku, gdzie publikowane są doniesienia z trasy biegowego wyzwania.

APEL!  Dołączmy do Radka i przebiegnijmy  z nim nasze miasto! Zróbmy dużo hałasu! Niech będzie kolorowo! Wesprzyjmy go brawami! Będzie potrzebował naszego dopingu!

Przekaż wiadomość swoim znajomym!

 

 

Bardzo proszę o przekazanie komunikatu rodzicom. W ramach powyższej akcji zachęcam do wspólnego biegu (raczej marszu;) z Radkiem od Gałowa przez ulice: Wojska Polskiego, Dworcową, Rynek, Braci Czeskich, Plac Sienkiewicza, Aleję I-go Maja i Ostrorogską. Dołączyć można na każdym odcinku trasy!! Zachęcam do zorganizowania grup kibiców na trasie biegu przez Szamotuły (pompony, balony, muzyka)- znów pełna dowolność! Urząd Miasta i Gminy przygotuje balony. Ważne, aby na trasie biegu zgromadzić jak największą liczbę osób. Placówki zainteresowane- proszę o kontakt ze mną tel. 793 111 395. Z góry bardzo dziękuję

W załączeniu grafiki.

 

 

Dodatkowo, jutro w środę 5 czerwca zbieramy się o godzinie 19.00 przy Hotelu Maraton, aby przeprowadzić wspólny trening. Można iść, truchtać, biec, jechać na rowerze, na hulajnodze…. Pokonamy wspólnie trasę Nocnej Piątki. Serdecznie zapraszam do udziału całe rodziny!

 

 

 

Przy okazji przypominam o akcji Kręć Kilometry dla Szamotuł (również prośba o przekazanie rodzicom):

 

Komunikat 3:

 

Każdy kilometr na rowerze przybliża Szamotuły do zwycięstwa. Trwa rowerowa walka o tytuł #NajbardziejRoweroweMiasto i czujniki smogu dla pierwszych pięćdziesięciu miast w rankingu. Wesprzyj swoją miejscowość i zbieraj kilometry na jej konto. Śledź też na bieżąco rankingi, by wiedzieć, kto ma szanse na wygraną! https://kreckilometry.pl/

 

 

 

 

Aneta Kustarz

KIEROWNIK WYDZIAŁU PROMOCJI, KOMUNIKACJI I WSPÓŁPRACY ZAGRANICZNEJ

tel. 61 29 27 566

 

URZĄD MIASTA I GMINY SZAMOTUŁY

  1. Dworcowa 26

64-500 Szamotuły

tel. 61 29 27 501

fax 61 29 20 072

umig@szamotuly.pl

http://www.szamotuly.pl/

 

PILNE!!!Podziękowania