Informacja w związku z rozpoczęciem nowego roku szkolnego 2020/2021

21 sierpnia, 2020

Szanowni Rodzice.

Czas wakacji zbliża się ku końcowi, więc przygotowujemy się na rozpoczęcie nowego roku szkolnego.

Niestety sytuacja nie pozwala na dzień dzisiejszy, aby wszystkie dzieci mogły uczestniczyć w zajęciach przedszkolnych.

Wytyczne GIS z dnia 2 lipca nakładają na dyrektorów pewne obostrzenia. Na jedno dziecko przebywające do 5 godzin w przedszkolu musi przypadać 2 m kwadratowe, natomiast na dziecko przebywające w przedszkolu powyżej 5 godz. – 2,5 m kwadratowych.

W związku z powyższym proszę rodziców dzieci 3-5 letnich, którzy w obawie o zdrowie własnych dzieci zdecydowali, że w najbliższym czasie nie poślą dziecka do przedszkola o poinformowanie jak najszybciej dyrektora.

Zachęcam póki co, w miarę możliwości,  do zapisywania dzieci na 5 godz. dziennie, tak aby mogły realizować podstwę programową. Z pewnością są tacy rodzice, którzy przy pomocy np. dziadków poradzą sobie z tą sytuacją Wówczas będzie mogło uczęszczać do przedszkola więcej dzieci.

W przeciwnym razie będziemy zmuszeni opracować kryteria, którymi będziemy musieli się kierować przy podejmowaniu decyzji, które dzieci będą mogły uczestniczyć w zajęciach, a które nie.

Przypominam, ze 6 latki objęte są obowiązkiem, więc z pewnością to one będą miały pierwszeństwo.

Wszyscy chcemy tego uniknąć i tli sie w nas nadzieja , że jeszcze w przyszłym tygodniu GIS zniesie w/w restrykcje. Jako dyrektor chcę być przygotowana na wszystkie warianty.

Załóżmy, że wszystkie dzieci 1 września będą mogły rozpocząć nowy rok szkolny 2020/2021 ( bardzo tego pragnę).

Zmianie uległy godziny pracy przedszkola. Przedszkole czynne będzie od 6:30-16:30.

Z uwagi na fakt, ze od nowego roku szkolnego za każdą rozpoczynajacą się godzinę poza podstawą programową (5 godz.) będzie naliczana opłata w kwocie 1 zł.  zostanie zamontowany czytnik, który będzie rejestrował godzinę przyjścia i godzinę odbioru dziecka. W przedszkolu są już dostępne breloki, które będzie można odbierać w piątek 28 sierpnia w godz. 7-15 i w poniedziałek 31 sierpnia w godz. 8-16. Proszę sobie zarezerwować trochę czasu, gdyż przy okazji będzie można podpisać umowę i regulamin korzystania z czytnika oraz inne niezbędne dokumenty. Proszę potraktować sprawę bardzo poważnie, gdyż rodzic, który zapomni breloka będzie obciążony całodziennym pobytem dziecka w przedszkolu, gdyż rejestruje to komputer, a nie osoba fizyczna. Z góry już Państwa uprzedzam i proszę o współpracę.Wyjaśnię jeszcze mechanizm naliczania opłat za pobyt dziecka w przedszkolu.

Przykład1:

Dziecko przychodzi do przedszkola o godz 8:00 – do godz. 13:00 to pobyt w ramach podstawy programowej. Jeżeli rodzic odbije brelok o 13:01 komputer naliczy 1 zł za rozpoczynającą się godzinę.

Przykład 2:

Dziecko przychodzi do przedszkola o 6:30- do 11:30 pobyt darmowy, dalej  od godz 11:31 komputer nalicza opłatę.

Warunkiem przekroczenia progu przedszkola będzie odbicie breloka. Otrzymacie Państwo 2 breloki, które po zakończeniu roku należy zwrócić. Za zagubione, zniszczone breloki trzeba będzie zapłacić. Istnieje też możliwiość zakupienia dodatkowych breloków w cenie 3 zł/szt.

Zgodnie z zaleceniami Sanepidu rezygnujemy z mycia zębów. Pierwszego dnia dzieci przynoszą worek z kapciami, cos na przebranie, piżamkę (maluchy, które zostaja po 13:00 w przedszkolu.), chusteczki higieniczne.

Rodzice zobowiazani są do przestrzegania procedur: maseczki, dezynfekcja rąk przed naciśnięciem domofonu, zakaz wchodzenia na teren przedszkola, 1,5 m odległosci.

Przypominam: Do przedszkola uczęszczają tylko dzieci zdrowe. Wspólnie zadbajmy o bezpieczeństwo naszych dzieci, pracowników przedszkola, a takze własne. Bardzo liczę na współpracę rodziców i jestem pewna, że mnie nie zawiodą. Musimy przejść przez to wszystko RAZEM 🙂

Z uwagi na fakt, że w przedszkolu trwa remont instalacji elektrycznej nie można sie dodzwonić. Podaję Państwu  numer komórkowy: 663 490 562

Jestem do Państwa dyspozycji.

Z wyrazami szacunku

Izabela Schulz

Dyrektor Przedszkola nr 4 w Szamotułach

Wprowadzenie opłaty za pobyt dziecka w przedszkolu od 1 wrześniaKOMUNIKAT
Skip to content